Sony RX100 III מצלמה – סקירה

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on google
Share on twitter

מצלמת הטיולים האידיאלית

הSony RX100 III היא אחת המצלמות היותר פופולאריות כיום בשוק המצלמות בכלל ובשוק המטיילים בפרט. המצלמה היא נמדדת בין המצלמות הקומפקטיות, אבל המצלמה מסוגלת לעשות הרבה דברים כי" דחפו" את כל מה שאפשרי במצלמה דיגיטלית קטנה. במהלך השנים האחרונות, סוני נראית כמו החברה המובילה כאשר זה מגיע למהירות ההתקדמות של טכנולוגיית המצלמות, וסדרת המצלמות של RX100 הפכה לסדרה הפופולרית ביותר מבין המצלמות המתקדמות וקומפקטיות בשוק – ומסיבה טובה מאוד.

עם תג מחיר של בערך $800 (בערך 2874 ש"ח), האם התכונות של ה"Sony RX100 III" מצדיקות את המחיר הקיים?
אם אתה רציני לגבי הצילום שלך אבל רוצה מצלמה בגודל כיס מאוד אמינה, מבלי להקריב את התכונות שקיימות אצל הDSLR ואצל מצלמות ללא מראה, אני חושב שהתשובה היא כן, ובסקירה זו אעבור על כמה סיבות מדוע אני חושב  שה"Sony RX100" השלישי שווה את מחירו.

יתרונות

  • איכות תמונה טובה מאוד
  • חיישן מצוין
  • יכולת לצלם תמונות מקצועיות

חסרונות

  • ללא מסך מגע
  • יכולת זום מוגבלת

 

תכונות & מפרטים

למצלמה קיים חיישן "CMOS" גודל 1 אינץ', עם איכות של 20.1 מגה פיקסל, בדיוק כמו שתי הגרסאות הקודמות של המצלמה. לעומת שתי הגרסאות הקודמות אשר היה בהן את המעבד מסוג BOINZ, בגרסא השלישית יש מעבד מסוג BOINZ X שהוא מהיר פי 3 מהמעבד הקודם שצוין.

מבחינה אסתטית, ה"Sony RX100 III" לא נראה שונה בהרבה מקודמיו, והוא רק מעט גדול יותר. בדגם השלישי חסר את פונקציית "Hot Shoe Flash" אשר נוספה בדגם ה "RX100 II", סוני כנראה הרגישו או הבינו שרוב הלקוחות לא משתמשים בפונקציה זו. התכונה שנחשבת להכי מרגשת היא הפופ-אפ פלאש שנוסף בדגם זה. העינית משתמשת בחיישן עין, אשר עובר באופן אוטומטי בין מסך ה- LCD לבין הכוונת כאשר הוא חש שאתה שם את העין שלך על ה"כוונת".

כמו כן עוד משהו שהשתנה מן הגרסאות הקודמות של המצלמה הוא העדשה – ל"RX100" ול"RX100 II" יש עדשת 28-100 מילימטר  f / 1.8-4.9, ואילו ה"RX100 III" משתמשת בעדשה 24-70 מילימטר f / 1.8-2.8. השינוי מאפשר לעדשה החדשה לתת יותר אור באורך מוקד 70 מילימטר יותר מאשר הדגמים הקודמים, מה שהופך אותו לקל יותר לצילום בתנאי תאורה נמוכים.

במצלמה מובנה מסנן צפיפות שניתן להפעיל אותו באופן ידני או אוטומטי ומסייע עם צילום כאשר יש חשיפה ארוכה יותר לשמש בהירה בעת הצילום. 

כמו בדגמים הקודמים הדגם הזה כולל גם מסך LCD , אשר ניתן להטות אותו מעלה ומטה, מה שהופך אותו קל יותר לצילום עם המצלמה מעל או ברמת הקרקע – עבור צילומי סלפי, מסך הLCD יכול להיות מותאם גם כך המסך יושב על גבי המצלמה, מול העדשה.

למי מתאים הRX III?

ה"RX100 III" היא קלה לשימוש והיא בהחלט יכולה לשמש כמצלמה מעולה עבור צלמים מזדמנים המתכננים על צילום "JPEG" במצב אוטומטי, אבל איפה שהמצלמה באמת זורחת ואיפה שבעצם ההסבר למחיר הגבוה שלהמצלמה זה בתכונות הנהדרות שקיימות אצלה שצריך לנצל, מה שהופך את "RX100 III" מתאימה במיוחד לשימוש על ידי צלמים חובבנים או מקצועיים שרוצים מצלמה קטנה שיכולה לצלם בצורה "חיה".
מקצוענים וחובבנים רציניים לא תמיד רוצים לשאת ערכה מלאה של ציוד, במיוחד בעת נסיעה/טיול, אבל הם רוצים תמיד לצלם באיכות גבוהה באופן עקבי לא משנה מה, ה-"RX100" השלישי בהחלט מייצרת את סוג זה של איכות.

המראה והתחושה

אם מעולם לא השתמשת באחד מהדגמים הקודמים של "RX100" לפני, הגודל הקטן של המצלמה הוא די מפתיע. בידיים גדולות, המצלמה היא זעירה מאוד, היא נכנסת בקלות לכיסים ריקים והמצלמה יכולה להיות תלויה על רצועת הצוואר.
גוף האלומיניום השחור נראה נהדר, אבל זה קצת חלקלק ואחיזת אצבע בחזית הייתה עושה את האחיזה במצלמה יותר קלה.

ה"Sony RX100 III" בהחלט יכול לקחת תמונות באיכות מקצועית, אבל הגודל הקטן שלה הופך אותה למטרה פחות ברורה עבור גנבים שיכולים לחשוב שהאיכות שלה נמוכה, בנוסף זה קל יותר לשאת את המצלמה הזו מאשר מצלמת DSLR או מצלמה שמורכבת עליה עדשה.

ביצועים

ה"RX100 III" עשויה להיות קטנה, אבל חיישן ה אחד אינץ' שלה ומעבד BIONZ X נותן הרבה כוח לצלם ומאפשר לו להפיק הרבה תמונות מרשימות. כפי שניתן לצפות, תמונות ה-JPEG נראות נהדר ישר מתוך המצלמה, אם כי בעת שימוש בתכונת האיזון לבן האוטומטי, התמונות נראות קצת שונות.
אם אתה משקיע קרוב ל 800$ במצלמה קומפקטית ומתקדמת, התוצאות הטובות ביותר שלך יהיו הצילומים ה"חיים" (RAW), ואכן – התמונות ה"חיות" שהמצלמה מייצרת נראות דומה מאוד באיכות לתמונות של מצלמות DSLR.

בISO 100-640 כמעט ואין רעש בתמונה בכלל ו, ובאור חלש הRX100 III מוציא תמונות טובות גם הISO גבוה.
בISO 800 ומעלה, אפשר להרגיש קצת רעש בתמונה, אבל התמונות עדיין נראות טוב, במיוחד אם עושים קצת ניקוי רעשים בעבודה על התמונות אחר כך בבית. 
הודות לייצוב האופטי של המצלמה שעוזר להשתלט על הרעידות הקטנות והטבעיות שיש לכולנו, שבלי זה התמונות היו יוצאות מטושטשות, אפשר לצלם תמונות חדות גם בחשיפה ארוכה ואין צורך בלהשתמש בISO גבוהה בהכרח.
למרות שהרעש נראה לעין בISO 6400 ו12800, איכות התמונה עדיין גבוהה בהרבה יותר בתנאים הקיצוניים האלה. במיוחד יותר מאשר שאר המצלמות הקומפקטיות האחרות שיש בשוק.

תמונות של חשיפה ארוכה נראות מעולה עם הRX100 III, והתוצאות בהחלט נותנות fight לכל המצלמות ברמת המחיר הזאת,
אפילו עם מצלמות גדולות יותר – DSLR ומירורלס. כמו רוב המצלמות שמציעות חשיפה ארוכה ידנית, 30 שניות זה הזמן המקסימלי. אבל יש אופציה להחליף למצב BULB והתפעול שלו גם פשוט מאוד.
אלא אם יש לכם ידיים יציבות במיוחד, כדאי שתקנו שלט רחוק בשביל החשיפה הארוכה שיש לו כפתור נעילת תריס כדי שתוכלו לצלם צילום ארוך בלי לגעת במצלמה.

עם הצמצם המקסימלי של f/1.8-2.8 ומרחק מספיק מאחורי נושא הצילום שלכם, תוכלו לצלם גם תמונות בוקה יפה מאוד.

על פי המפרט של סוני לRX100 III, לסוללה אורך חיים של 320 תמונות, קצת פחות מה350 של הRX100 II. 
ולמרות זה עם סוללה אחת צילמתי 400 תמונות RAW כולל כמה תמונות של חשיפה ארוכה. כל זה במשך 3 ימי טיול בלי להחליף סוללה. אפילו עם סוללה של 320 תמונות זה יותר מרוב המצלמות הקומפקטיות בשוק.
בכל מקרה, אני ממליץ לכם לא לצאת לטייל עם סוללה אחת אף פעם. תמיד טוב שיהיו 2 ספייר לכל מקרה.

סיכום

בסך הכל, ה"Sony RX100 III "היא מצלמה מצוינת מכל הבחינות והיא מכילה את מלוא התכונות שמצלמה קומפקטית צריכה להכיל עבור נסיעות/טיולים בשוק עכשיו. בכמעט 800$ עלות המצלמה, שזה לא המחיר הנמוך ביותר בשוק המצלמות הקומפקטיות והמתקדמות, אבל עם רזולוציה 20.1 מגה פיקסל, מהירות 24-70 מילימטר וערך f / 1.8-2.8 של עדשה ואיכות תמונה יוצאת דופן זו לדעתי השקעה ראויה עבור צלמים רציניים שמצפים מהמצלמה הקופמקטית הזו לצלם תמונות ברמות של מצלמות הרבה יותר גדולות ממנה. 

מצלמת הטיולים האידיאלית הSony RX100 III היא אחת המצלמות היותר פופולאריות כיום בשוק המצלמות בכלל ובשוק המטיילים בפרט. המצלמה היא נמדדת בין המצלמות הקומפקטיות, אבל המצלמה מסוגלת לעשות הרבה דברים כי" דחפו" את כל מה שאפשרי במצלמה דיגיטלית קטנה. במהלך השנים האחרונות, סוני נראית כמו החברה המובילה כאשר זה מגיע למהירות ההתקדמות של טכנולוגיית המצלמות, וסדרת המצלמות של RX100 הפכה לסדרה הפופולרית ביותר מבין המצלמות המתקדמות וקומפקטיות בשוק - ומסיבה טובה מאוד. עם תג מחיר של בערך $800 (בערך 2874 ש"ח), האם התכונות של ה"Sony RX100 III" מצדיקות את המחיר הקיים? אם אתה רציני לגבי הצילום שלך אבל רוצה מצלמה…
למרות המחיר הגבוה יחסית יותר מהמצלמות הקומפקטיות, ה"Sony RX100 III" מספק ביצועים, תכונות ייחודיות, ואת איכות התמונה הטובה ביותר שעולה על המתחרים שנמצאים באותה קטגוריה (כולל יותר טובה מחלק ממצלמות ה-DSLR)

Sony RX100 III

איכות התמונה
איכות מבנה המצלמה
יעילות
קלות השימוש
איכות כללית/שווי

למרות המחיר הגבוה יחסית יותר מהמצלמות הקומפקטיות, ה"Sony RX100 III" מספק ביצועים, תכונות ייחודיות, ואת איכות התמונה הטובה ביותר שעולה על המתחרים שנמצאים באותה קטגוריה (כולל יותר טובה מחלק ממצלמות ה-DSLR)

לקנייה

לא הצלחתם להחליט מה להזמין?
צריכים עזרה בהתלבטות?

שאלו בקבוצה ונשמח לעזור! 

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
×