Sawyer Micro Squeeze Water Filter פילטר מים – סקירה

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on google
Share on twitter

תארו לכם שאתם יכולים לצאת לטייל עם 2 ליטר מים על הגב למס' ימים ובכל מקור מים, פרט למקור מזוהם כימית, אתם יכולים למלא מחדש. תוכלו לחסוך כל כך הרבה משקל בזכות ההמצאה הגאונית הזאת!

"Sawyer" פרסמה לאחרונה את מסנן המים החדש שלהם, ואנחנו די נרגשים. בקצרה, הדגם הוא קומפקטי יותר, קל יותר, זול יותר מהמסנן היותר פופולרי שלהם. ובניגוד לדגם המיני – אשר שוקל אותו דבר ויש קצב זרימה איטי יותר – למיקרו יש בערך את אותה זרימה כמו לדגם המקורי. לאחר מחקר מעמיק על מסנן המיקרו, אנחנו חושבים שזה בין מסנני המים הטובים ביותר בשוק, במיוחד בשביל תרמילאים.

יתרונות

  • זול יחסית
  • יעיל
  • קל לשימוש
  • בעל זרימה טובה

חסרונות

  • פחות יעיל בטיולים בחורף
  • לא אידאלי לקבוצות גדולות
  • זקוק לניקיון באופן קבוע

 

מפרט מהיר

מחיר ממוצע – $28.99 (103 ש"ח)
משקל – 56 גרם
אריכות ימים – 378,500 ליטר
מסנן – קרום סיבי חלול
מה כולל – מסנן מיקרו, שקית במשקל 902 גרם, בוכנה לגיבוי, קש לשתייה.

יתרונות

קל מאוד וקומפקטי – מיקרו שוקל רק 56 גרם, וזה מעולה. זה קל יותר וקומפקטי יותר מהמסנן המקורי של החברה, תוך שמירה על אותן הפונקציות.

יעיל – מיקרו סוייר מסיר 99.99999% מכל החיידקים, כגון סלמונלה, כולרה, "E.coli", "Giardia"
ו – "Cryptosporidium".

קל לשימוש – כדי להתחיל בסינון, פשוט צריך למלא את השקיק הכלול, לברג אותו על המסנן, ואפשר או לשתות ישירות מן השקיק או לסחוט מים נקיים ישירות לתוך בקבוק.

משתלם – המיקרו עולה אפילו פחות מאשר המסנן של סוייר המקורי, אשר היה נחשב בין מסנני המים הטובים ביותר בשוק.

קל לניקוי – מיקרו מגיע עם מזרק המאפשר ניקוי קל. החברה טוענת שניתן לשחזר 98.5% של קצב הזרימה של המסנן בכל פעם שתנקה אותו. אנו ממליצים על שטיפת המסנן  לעתים קרובות למדי כדי לשמור על קצב הזרימה כפי שהוא פחות או יותר.

קצב זרימה טוב – קצב הזרימה של מיקרו הוא טוב יותר מאשר דגם המיני ובערך זהה למסנן המקורי. הקצב מהיר ויעיל.

רב-תכליתי – ניתן להשתמש במסנן מיקרו עם שקיות סינון, בקבוק מים, או עם קש כדי לשתות ישר מהמקור. כמו כן, ניתן לצרף למיקרו מן "שלפוחית" הידרציה שבעזרתה ניתן לסנן את המים תוך כדי צריכת המים.

חסרונות

כמו כל המסננים, המיקרו דורש שטיפה – ככל שתשתמשו במסנן יותר זמן, כך קצב הזרימה יהיה איטי יותר, ובשלב מסוים יהיה עליכם להחליף אותו. חברת "סוייר" מבטיחה שבמיקרו יהיה ניתן להשתמש עד 100,000 גלונים, אבל זה תלוי עד כמה מלוכלכים המים שאתה מסנן. שטיפה תכופה תסייע לשמור על קצב הזרימה של המיקרו חזק. אנחנו מכירים אנשים רבים שמשתמשים במסנן זה הרבה זמן וזה עדיין הולך להם חזק.

לא טוב לטיולים בחורף – כמו כל המסננים בעלי סיבים חלולים, המיקרו לא יכול לעמוד בטמפרטורות מקפיאות – סיבי הפנים ישברו. אם אתה לוקח את המיקרו לטיול קר, אתה צריך לנסות לשמור את המסנן מלקפוא בכך שתשים אותו בשקית "ziplock" ממוקמת בחלק התחתון של שק השינה שלך, יש לשים את המסנן שם לאורך הלילה.

לא אידיאלי עבור קבוצות גדולות – כמו רוב שיטות סינון, הסינון עצמו יכול להיות מייגע לאורך זמן, במיוחד אם אתה מסנן הרבה מים עבור קבוצה גדולה של אנשים. בעת נסיעה בקבוצות, הביאו מספר מיקרוס (1 לכל 2-3 אנשים) על מנת לחלוק את עומס העבודה, או שתשקלו להביא מסנן כבידה (מסנן גדול יותר ומהיר יותר).

פאוץ' הסינון נוטה להתבלות לאורך זמן – סוייר עדכנה את השקיות שלהם לאחרונה כדי להפוך אותם ליותר עמידים, זה היה עדכון מעולה מצידם. עם זאת, אנחנו כמעט תמיד מביאים שקית גיבוי בגלל שהם יכולים להתבלות כאשר יש בהם הרבה שימוש.

יכול להיות קשה למלא שקיות משלוליות או אגמים – אנחנו כמעט תמיד מסתדרים גם כך, אז זה לא עניין גדול, אבל זה לפעמים קשה למלא את השקית ממקורות מים רדודים, כמו שלוליות ואגמים. מסנני המשאבה נוטים לתפקד הכי הטוב בתנאים אלו, אבל הם נוטים להיות מגושמים, כבדים ויקרים.

לא מסנן וירוסים מסוימים – אם אתה נוסע בצפון אמריקה, זה לא עניין. אבל עבור נסיעות בינלאומיות, אתה צריך לבדוק את המיקום שאליו אתה נוסע כדי לראות האם הוירוסים הם כאלו שאתה צריך להגן מפני. אם כן, עושים סינון ראשון עם מיקרו, ואז יש לזרוק כדור כלור דו חמצני (Chlorine Dioxide) עבור הגנה של 100%.

השימוש שלי

המסנן עובד נהדר. הוא קל ויש לו זרימה טובה בדרך כלל. עם זאת, השקית נסדקה בטיול הראשון שלי. יש איזון עדין מאוד בין הפעלת לחץ על השקית לקבלת מים זורמים דרך המסנן, ולחץ חזק מידי גורם לשקית להתחיל דולף. אני שומר את המסנן הזה, אבל יכול להיות שעדיף שקית אחרת עבור זה.

בעיה שקיימת היא חסרונו של המכסה שיכול למנוע יציאה של מים מזוהמים מתוך הפילטר. דבר זה גרם לשקית שלי להיות במגע עם המים המזוהמים, מה שגרם לי לשטוף אותה שוב.

סיכום

משקל, גודל, פונקציונלי, ומשתלם זה מה שהופך את המיקרו סוייר לאחת ממערכות סינון המים הטובות והעמידות ביותר שיש בשוק. כמו כן, ראוי לציין כי מסנני סויר נוטים להיות מאוד פופולרים בקרב מטיילים כי הם מחזיקים מאוד טוב גם כאשר עושים טיולים באורך של אלפי קילומטרים. כמו כל מסנני מים, יש כמה חסרונות עם המיקרו, אבל אנחנו מאמינים שהיתרונות שלה בכבדות עולה על חסרונותיה. מיקרו הוא המסנן החביב החדש שלנו, ואנחנו מאוד ממליצים לנסות אותו.

לא הצלחתם להחליט מה להזמין?
צריכים עזרה בהתלבטות?

שאלו בקבוצה ונשמח לעזור! 

כתיבת תגובה

סגירת תפריט