Salomon X Ultra 3 נעלי הרים – סקירה

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on google
Share on twitter

סדרת הנעליים X Ultra של חברת "Salomon" היא אחת האהובות עלינו ועל רבים מהתרמיאלים בעולם, היא מתאימה לכל סוגי הטיולים. הגירסא השלישית של X Ultra שיצאה בשנת 2017, מכילה מספר שינויים מבחינת העיצוב שלה, הביצועים ושיפורים של השרוכים. הנעליים עברו בכל התנאים, בתנאי חורף וקיץ, והגענו למסקנה שהגירסא הזו אכן הצליחה. הנעליים קלות, נוחות, קל לעמוד איתן בכמעט כל סוג של משטח והן מחזיקות להרבה מאוד זמן. 

יתרונות

  • נעליים קלות עם ביצועים מעולה
  • אחיזה אגרסיבית
  • עמידות במים טובה
  • רב שימושיות

חסרונות

  • פטנט הקשירה המהירה לא מתאים לכולם
  • הגנה ממוצעת על הקרסול

נוחות

הרושם הראשוני שלי מהנעליים הוא שהן תומכות ומיועדות בשביל ריצה. הנעליים קלות מבחינת המשקל, גמישות, יש ריפוד נחמד בצאוורון ובלשון של הנעליים והמדרסים מאוד נוחים, מרגישים כמו כריות מתחת לרגל ונותנים תחושה של יציבות.
הנעל עלולה להרגיש קלה מידי למטייל הוותיק. בסך הכל, ה- X Ultra מספק את מה שאני רוצה בשביל טיולי יום ולטיולים עם משקלים קלים מ: התחושה הנהדרת עם הנוחות וההגנה שאתה מקבל מהמודל הזה.

 

משקל

עיצובה של ה- 3 X Ultra הושפע מאוד מנעלי ריצה מה שהופך אותו לאחת מנעלי ההליכה האגרסיבית ביותר על השביל. במשקל של בערך 521 גרם בשביל זוג נעליים במידה 45, הנעליים הם בכמה גרמים פחות מהדגם הקודם בסדרה ה – X Ultra 2. אפילו עם החיסכון במשקל, הנעל הזאת עדיין מספקת הגנה מצוינת על רגל ומכילה מדרסים מאוד טובים.

 

יכולת "גרירה"

בסך הכל, השינויים מ – X Ultra 2 ל – 3 היו צנועים יחסית, אבל החברה החליטה לעצב מחדש את הסולייה שלה עבור יכולת משופרת של הנעל במקרה של ירידה במורד ו"גרירת" הנעל במהלך הירידה. אפשר לראות את זה בעיקר בעקב, שבו יש גומי מוצק וסדרה של חתכים דמויי "זימים" שעוזרים באינטרקציה של הרגל עם האדמה\המשטח.
אמנם, לא הרגשנו ב – X Ultra 2 הישן שהיה אי פעם מחסור מבחינת האחיזה, אבל אני בכל זאת רוצה לציין את סוליית ה"Contagrip" החדשה. היא ביצעה היטב בבוץ רך, עפר, בכמות גדולה של נסיעות שלג. וחשוב מכך, הגומי לא נפגע כמעט או נסדק אפילו לאחר הליכה על גרניט.

 

יציבות ותמיכה

ה- X Ultra 3 לא יחליף נעליים המיודעות לטיול שלא בתוך נתיב מסודר,מחוץ למסלול ההליכה או לטיפוס הרים בארון שלך, אבל הדגם מציע תמיכה מספקת עבור כל יום טיול רגיל או הרפתקאות קלות של תרמילאים. הנעל היא די גמישה מתחת לרגליים, הסולייה יציבה ומציעה פיסה של שקט נפשי בשביל מסלולים סלעיים. היה לי כמה מהדגמים השונים של ה – Ultras עם כמעט 15 קילו של ציוד תרמילאים ומעולם לא היו לי בעיות.

 

אטימות מפני מים

הדגם הזה הגיע בתחילת החורף, ובחודשים האחרונים היו לי הזדמנויות רבות לבחון את יכולות איטום המים שלו. אחד החיסרונות של הנעל מהבחינה הזאת הוא שהאטימות היא נמוכה ככלל או שאתה צריך להיות זהיר כאשר אתה דורך לתוך שלוליות או מים זזים – אם זה מחלחל על הצדדים, הנעל לא תצליח להתייבש מהר. לאחר בדיקות של כמה דגמים שונים הגעתי למסקנה שיש עדיפות קלה לנעליים שעולות אפילו 30$ פחות מבחינת האטימות למים במקרים מסוימים. עדיין זו נעל מצוינת ופשוט צריך להיות טיפה זהירים כאשר מדובר על "טיול רטוב".

 

יכולת נשימה

הבעיות לא היו מורגשות כאשר לבשתי את הדגם בקור, האיטום נתן כמות מועילה של בידוד והגנה בשלג. אבל שינוי של מזג האוויר לכיוון החום בזמן הליכה, השאיר את הרגליים קצת לא נוחות וחמות עד סוף היום. זה בהחלט היה נסבל, והנעליים אכן מאווררות יותר מאשר נעליים זולות יותר ובעלות איטום שהשתמשתי בהן בעבר. אבל בכל זאת רצוי טיפה יותר אוורור לרגליים בדגמים הבאים.

עמידות

עם הנוחות והתמיכה הטובה, עמידות היא תחום נוסף שבו הדגם הזה מצטיין בביצועיו. לגרסאות הקודמות של הנעל הייתה תוחלת חיים מצוינת, ועם 4 חודשים של שימוש עקבי עם הגירסא ה – 3, אני בטוח בכך שהמודל החדש הוא טוב ועמיד בדיוק באותה צורה. החומר העליון הסינטטי מחוזק ומגן על הרשת, כובע הבוהן משמעותי אבל יש לו כמה "שריטות", הוא במצב מצוין בסך הכל, הסולייה רק מתחילה להראות סימנים מוקדמים של שחיקה אבל גם במצב מצוין.

הזריזות של "Salomom"

אחת הגירסאות של X Ultra 3 כוללת מערכת "Quicklace" שזו מערכת שהפכה לחתימה של החברה. אם לא השתמשת בה בעבר, זה קל מאוד ללמוד: יש לתפוס את קצה הגומי ולדחוף את "כרטיסיית הפלסטיק" לכיוון כף הרגל שלך ולהדק, יש להפוך את התהליך כדי לשחרר. השרוכים מקבילים באופן שווה סביב הרגל עם תנועה אחת, כך שזה הרבה יותר מהיר מאשר להשתמש בדרך שהייתה לפני המערכת הזו.

 

סיכום

סדרת הנעליים X Ultra של חברת "Salomon" היא אחת האהובות עלינו ועל רבים מהתרמיאלים בעולם, היא מתאימה לכל סוגי הטיולים. הגירסא השלישית של X Ultra שיצאה בשנת 2017, מכילה מספר שינויים מבחינת העיצוב שלה, הביצועים ושיפורים של השרוכים. הנעליים עברו בכל התנאים, בתנאי חורף וקיץ, והגענו למסקנה שהגירסא הזו אכן הצליחה. הנעליים קלות, נוחות, קל לעמוד איתן בכמעט כל סוג של משטח והן מחזיקות להרבה מאוד זמן.  יתרונות נעליים קלות עם ביצועים מעולה אחיזה אגרסיבית עמידות במים טובה רב שימושיות חסרונות פטנט הקשירה המהירה לא מתאים לכולם הגנה ממוצעת על הקרסול לבדיקת מחיר https://www.youtube.com/watch?v=DyHSWqliWNM נוחות הרושם הראשוני שלי מהנעליים הוא…
אם אתה מוכן לשלם קצת יותר עבור הביצועים הטובים ביותר,X Ultra 3 לא יאכזב אותך. הוא עומד יפה מאוד בכל תנאי מזג האויר, הוא קל יחסית מבחינת משקל וזריז, לא לשכוח כמובן את מערכת ה"Quicklace" שתורמת לקלות השימוש ולנוחות. הדגם אולי לא העמיד ביותר או התומך ביותר, אבל מספק גישה אגרסיבית שגורמת למסלולים להיות אפילו יותר כיפים ומרגשים.

Salomon X Ultra 3

נוחות
משקל
יכולת
יציבות ותמיכה
אטימות מפני מים
עמידות
יכולת נשימה

אם אתה מוכן לשלם קצת יותר עבור הביצועים הטובים ביותר,X Ultra 3 לא יאכזב אותך. הוא עומד יפה מאוד בכל תנאי מזג האויר, הוא קל יחסית מבחינת משקל וזריז, לא לשכוח כמובן את מערכת ה"Quicklace" שתורמת לקלות השימוש ולנוחות. הדגם אולי לא העמיד ביותר או התומך ביותר, אבל מספק גישה אגרסיבית שגורמת למסלולים להיות אפילו יותר כיפים ומרגשים.

לקנייה

לא הצלחתם להחליט מה להזמין?
צריכים עזרה בהתלבטות?

שאלו בקבוצה ונשמח לעזור! 

כתיבת תגובה

סגירת תפריט