Prana Stretch Zion Hiking Pants מכנסי טיולים – סקירה

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on google
Share on twitter

המכנסיים "Prana Stretch Zion" הם מכנסי הטיולים האהובים עלי. המכנסיים רכות ויש להם בדיוק את יכולת המתיחה הנכונה. יש להם יכולת קיפול ברגליים, ככה שאתה יכול לגלגל אותם למעלה אם חם לך מדי, בנוסף יש להם גם חגורה משולבת, משהו שאני רוצה שכל יצרני המכנסיים יוסיפו בעתיד. 
הלכתי עם המכנסיים האלה יותר מ700 ק"מ בחיי, ויש לי אפילו עוד זוג שמחכה לי בארון שקניתי כשהיה מבצע. רק ליתר בטחון. טיילתי איתן, טיפסתי, רכבתי וגם עשיתי טיולים במים. עכשיו אסביר לכם קצת מה כל כך מיוחד.

יתרונות

  • נוחות
  • מידות מדויקות
  • ורסטיליות, רב שימושיות
  • הרבה תכונות יעילות

חסרונות

  • לא הכי עמידות במים
  • לא הכי מקררות

מפרט במבט מהיר

בד: 97% ניילון / 3% סטרץ' (Spandex)
מין: גברים
כיסים: 5
כיסי צד: כן
יכולת קיפול רגליים: כן
משקל: בערך 396 גרם

 

 

חגורת מותן משולבת

אחת התכונות האהובות עלי היא החגורה המשולבת. החגורה המשולבת תפורה על חגורת המותן ואף פעם לא חוצה את הרוכסן, ככה אפשר להוריד את המכנסיים מבלי לפתוח או לסגור את אבזם החגורה. אמנם בטיולים לא מורידים הרבה את המכנסיים, אבל זה עדיין תוספת נחמדה.
התאמת נעשית על ידי משיכת סוף החגורה אשר עובר דרך אבזם מימין לרוכסן.
מבחינתי זה תוסף אדיר כי אני לא ממש אוהב חגורות על המכנסיים, הן לפעמים נרפות או מתחככות בגוף. לכן החגורה הפנימית פשוט פותרת את הבעיה.

כיסים

שני הכיסים הקדמיים הם בעומק 15 ס"מ, כפי שנמדד מהתחתית של הפתחים האלכסוניים הנדיבים שהם מאוד נגישים כשלובשים חגורת המותניים.
תחתית הכיסים האלו עשוי מרשת שחורה, כאשר כל הכיסים האחרים במכנסיים עשויים מבפנים מבד רציני. צריך לדעת שבמכנסיים לא קיים כיס שמיועד למטבעות.
הכיס הצדדי מצד ימין, קצת מעל הברך הוא גם בעומק 15 ס"מ על 15 ס"מ. יש לו כניסה צדדית גם כן, עם ריץ'רץ' בשתי הכניסות.
מאחורה יש גם שני כיסים בעומק של 15 ס"מ ורוחב של 12 ס"מ.

נוחות וגמישות

מבחינת נוחות, למכנסיים האלה יש את זה ובגדול. החומר הוא נעים והמידה מסיבה מסויבת מתאימה מעולה. לא גדול מדי, לא קצת מדי, לא לוחץ מדי. ה Stretch Zion F גמישים בדיוק במידה לטיולים ומתאימות גם לפעילויות אחרות כמו יוגה או טיפוס למשל. 

עמידות במים

עמידות במים היא התכונה הכי פחות מוצלחת במכנסיים האלה. לכן אם אתם מחפשים זוג מכנסיים לטיול הבא שלכם ביערות טרופיים או בגשם הייתי ממליץ לשקול מכנסיים טובות יותר מהבחינה הזאת. במזג אוויר של לחות בסיסית המכנסיים עוד מתפקדות טוב מבחינת עמידות במים. כל דבר יותר מזה, הן מתחילות לספוג כמו זוג רגיל. 
מצד שני, הייבוש שלהן הוא יחסית מהיר. 

יכולת אוורור ונשימה

במשקל של 400 גרם בערך, הStretch Zions מרגישים קלים בהרבה מג'ינס ממוצע שאני לובש לעבודה במשקל של 900 גרם. 
מצד שני, בהשוואה של מכנסי טיולים הם נמצאים לקראת סוף הרשימה מבחינת משקל. ולמרות זאת, הם נושמים מעולה יחסית להרבה מכנסי טיולים שהיו לי, והם הרבה יותר עמידים.

מכנסי ה Stretch Zion כן נוטים להתחמם קצת, במיוחד אם אתם בשמש כל היום כמו למשל בדרום בקיץ. במצבים כאלה אתם כן תעריכו את הUPF 50+ שהמכנסיים האלה מציעות (מדד הגנה מהשמש. כאשר 50+ זה הציון הטוב ביותר).
עוד פתרון כמובן זה לגלגל קצת את המכנסיים. יש להן מקומות מיוחדים לתפוס את החלק המגולגל כדי שלא יפול ויציק לכם בהליכה. 
חשוב לציין שיש גם דגם מתפרק (אפשר להפוך אותו למכנס קצר). אני מטייל רק עם מכנסיים ארוכות, לכן לא בחרתי בו.

ערך ביחס למחיר

המכנסיים האלה עולות 60-80$ זאת אומרת בערך 230 שקל~. זה בערך המחיר הכי משתלם כשמדובר במכנסי טיולים מהאיכות הגבוהה ביותר, ולא סתם עוד זוג סיני. בגלל שאני מאוד אוהב אותן, הרבה יותר משאר המכנסי טיולים שיצא לי לנסות, אין ספק שהערך שלהן מאוד גבוה יחסית למחיר.

סיכום

המכנסיים "Prana Stretch Zion" הם מכנסי הטיולים האהובים עלי. המכנסיים רכות ויש להם בדיוק את יכולת המתיחה הנכונה. יש להם יכולת קיפול ברגליים, ככה שאתה יכול לגלגל אותם למעלה אם חם לך מדי, בנוסף יש להם גם חגורה משולבת, משהו שאני רוצה שכל יצרני המכנסיים יוסיפו בעתיד.  הלכתי עם המכנסיים האלה יותר מ700 ק"מ בחיי, ויש לי אפילו עוד זוג שמחכה לי בארון שקניתי כשהיה מבצע. רק ליתר בטחון. טיילתי איתן, טיפסתי, רכבתי וגם עשיתי טיולים במים. עכשיו אסביר לכם קצת מה כל כך מיוחד. יתרונות נוחות מידות מדויקות ורסטיליות, רב שימושיות הרבה תכונות יעילות חסרונות לא הכי עמידות במים…
המכנסיים של Prana Stretch Zion Pants הן יעילות, נוחות ומכנסי טיולים נושמות. המכנסי טיולים האהובות עלי ללא ספק.הן לגמרי "שבו" אותי. כל פעם שאני מנסה זוג מכנסיים אחר, אני בסוף חוזר לPrana. האמת שהן כל כך נוחות שמאז שיש לי אותן אני לפעמים ישן בהן בלילות קרים בשטח.
חופש תנועה
איוורור ונשימה
ורסטיליות
עמידות במים
תכונות

ציון סופי

המכנסיים של Prana Stretch Zion Pants הן יעילות, נוחות ומכנסי טיולים נושמות. המכנסי טיולים האהובות עלי ללא ספק.הן לגמרי "שבו" אותי. כל פעם שאני מנסה זוג מכנסיים אחר, אני בסוף חוזר לPrana. האמת שהן כל כך נוחות שמאז שיש לי אותן אני לפעמים ישן בהן בלילות קרים בשטח.

לקנייה

לא הצלחתם להחליט מה להזמין?
צריכים עזרה בהתלבטות?

שאלו בקבוצה ונשמח לעזור! 

כתיבת תגובה

סגירת תפריט