Osprey Aether AG 60 תיק טיולים – סקירה

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on google
Share on twitter

לOsprey Aether AG 60  יש המון תכונות נוספות ממה שאתם רגילים. אמנם הוא לא התיק הקל ביותר, אך אינו כבד מדי ועדיין מכיל חגורת מותניים נוחה מאוד וכתפיות נוחות, בנוסף גם מערכת שיכוך חזקה יותר מהרבה מאוד תיקים אחרים. ה"Aether" הוא תיק שמצטיין בטיולים של לילות בודדים, אבל יש איתו לפעמים בעיתיות עבור טיולים של שבוע פלוס וגם בהרפתקאות ארוכות במיוחד.

יתרונות

  • המון תכונות אקסטרה מעולות
  • כיסים בנויים טוב
  • עיצוב מותאם
  • עמיד

חסרונות

  • לא הכי קל
  • לא הכי טוב במשקלים גדולים (20+ ק"ג)

נוחות

Osprey עדכנו את תיקי ה"Aether" שלהם עם השעיית Anti-Gravity (כמו בשם AG). הAG הופך את את ההשעייה לסוג של סגנון טרמפולינה, שלא כמו רוב הדגמים האחרים שמשתמשים בעיצוב זה, ה"Aether" לא רק משעה את הלוח האחורי שלו, אלא גם משעה חלק מחגורת הירך שלו. 
התוצאה של העיצוב הזה הרשימה אותי, למרות קצת ספקנות ראשונית, גיליתי שהתיק היה יעיל בהפצת המשקל באופן שווה על פני כל הגוף שלנו, מה שעוזר לחסל אזורים חמים במיוחד בגוף.

בסך הכל, ל"Aether" יש כתפיות מעל הממוצע כי הם מעוצבים בצורה טובה וזה פשוט מרגיש נוח ונחמד. הבד שהשתמשו Osprey הוא גם נוח וגם הרגיש נעים על העור שלי בזמן שלבשתי חולצה או שלא לבשתי כלום.

שיכוך זעזועים

ל"Aether" יש מערכת שיכוך זעזועים לא רעה בכלל, אם כי הוא לא ברמה הגבוהה ביותר. מצאתי כי המסגרת הייתה חזקה יותר ותומכת יותר מאשר תיקים רבים אחרי שבחנתי. 
עד משקל של 15 קילו בערך, התיק עושה עבודה מצוינת ואפילו טובה יותר מהרבה מתחרים רבים שלו.  במשקלים האלה הייתי נותן לו לפחות 9 מתוך 10 מבחינת ציון. אבל כאשר התחלנו לעלות מעל למשקל הזה (למעלה מ15 קילו) היה יותר קשה להתמודד עם הכמות וזה אכן נהייה טיפה פחות נוח. יש לציין שכאשר מדובר על טיולים במשקלים כבדים מאוד (יותר מ22 קילו), זה מבין התיקים היחידים שמתמודד עם המשקל באופן יחסית לא רע, כמובן שיש תמיד מקום לשיפור וישנם דגמים ומתחרים שעושים עבודה טובה יותר, אבל באופן כללי הוא עושה את העבודה בצורה טובה במשקלים האלה.

משקל

התיק שוקל סביבות 2.3 קילוגרם, שזה טיפה יותר כבד בממוצע מהמתחרים, אבל לא בהרבה מאוד. זה עדיין נחשב רחוק מאוד מלהיות תיק כבד אבל זה עדיין יחסית לא תיק קל בין היתר בגלל מערכת שיכוך הזעזועים החזקה הרבה יותר ב"Aether". 
ה"Aether" נשאר תיק נוח עם הרבה מאוד יתרונות שמאפשרים לו לפצות על המשקל היחסית לא קל שלו.

 

תכונות וקלות השימוש

ה"Aether AG 60" הוא בקלות אחד התיקים בעלי הכי הרבה תכונות שבדקתי. בסך הכל, אני חושב שהתכונות מתוכננות היטב כדי שזה יעזור לכל משתמש שיוכל להנות בטיולי שטח יותר, ללא יותר מדי משקל נוסף.

אהבתי במיוחד את כיסוי הראש של התיק, שמכיל שני כיסים בעלי רוכסן נפרדים. הבולט ביותר הוא הרוכסן השלישי שמכיל בתוכו מן תרמיל קטן – תיק יום מעולה למי שלא רוצה לסחוב עוד תיק קטן בשביל ימים אחדים בטיול.

התרמיל הנוסף הזה הוא הטבה מעולה והוא טוב מספיק כדי שיהיה אפשר להשתמש בו לטיולים קצרים או בטיולים שבהם אתה יוצא ואפילו לא חושב על להביא את התיק השלם. אם אתה משאיר את כיסוי הראש מאחורה לגמרי, יש בד נפרד המכסה את הפתיחה העיקרית של התיק, והוא עוזר לשמור על הפריטים שלך יבשים ולסגור את התיק.

הכיסים עם הרוכסנים שנמצאים על חגורת המותן מעוצבים בצורה מבין הטובות שראיתי וזה אחד הדברים שיותר הרשימו אותי בסקירה. הם מעט גדולים מהרגיל וקל לפתוח ולסגור אותם תוך כדי הליכה. התיק כולל רוכסן גישה מצד אחד, תא שק שינה, ורצועות דחיסה על הגב ועל הצדדים של התיק. את רצועות הדחיסה ניתן גם להביא על הגב ולהפוך אותן לאבזמים קבועים כאשר נושאים את התיק. חיבבתי גם את הכיסים הכפולים של בקבוקי מים, שניתן לשים שם בקבוקים בשני כיוונים, בצורה אנכית (הצורה המסורתית) או קדימה באלכסון, כך שקל לתפוס אותו. 

יכולת התאמה

התיק מציע סביב 10 ס"מ של התאמת גובה אנכי, באמצעות עיצוב שבו רצועות הכתף מחוברות וניתן להחליק אותן למעלה או למטה על החלק הפנימי של הלוח האחורי של התיק. העיצוב הפשוט הזה הועתק על ידי מספר יצרנים אחרים של תיקים מסיבה טובה – זה קל לכוונן, זה פשוט, קל ואמין. מעולם לא הרגשתי את רצועות הכתף של תיק מחליקות או יוצאות החוצה בכל מקום ובכל מצב.

התכונות הטובות ביותר

*מכסה עליון נשלף
*אפשרות להוציא תרמיל קטן מתוך איפה שנמצא כיסוי הראש
*רצועות דחיסה צדדיות
*גישה נוספת בתא הראשי
*אפשרות מתיחה גדולה לרשת הקדמית
*רצועות דחיסה דו-צדדיות עם דחיסה "StraightJacket"
*תא בעל רוכסן לשק שינה עם מחיצה נשלפת

סיכום

לOsprey Aether AG 60  יש המון תכונות נוספות ממה שאתם רגילים. אמנם הוא לא התיק הקל ביותר, אך אינו כבד מדי ועדיין מכיל חגורת מותניים נוחה מאוד וכתפיות נוחות, בנוסף גם מערכת שיכוך חזקה יותר מהרבה מאוד תיקים אחרים. ה"Aether" הוא תיק שמצטיין בטיולים של לילות בודדים, אבל יש איתו לפעמים בעיתיות עבור טיולים של שבוע פלוס וגם בהרפתקאות ארוכות במיוחד. יתרונות המון תכונות אקסטרה מעולות כיסים בנויים טוב עיצוב מותאם עמיד חסרונות לא הכי קל לא הכי טוב במשקלים גדולים (20+ ק"ג) לבדיקת מחיר https://www.youtube.com/watch?v=uIFwEZaszCA נוחות Osprey עדכנו את תיקי ה"Aether" שלהם עם השעיית Anti-Gravity (כמו בשם AG). הAG…
ה"Aether" הוא תיק שמכיל את כל מה שתרמילאים ירצו - אך יש את העונש של המשקל הטיפה גדול. יתרון נוסף הוא שלתיק יש גם את מערכת ההשעיה הטובה מאוד כדי לגבה את עניין המשקל. אמנם לא הייתי מחשיב את התיק לתיק שיכול לסחוב בצורה נוחה משקל גדול מאוד, אבל זה ביצע מעל הממוצע והוא מכיל כתפיות ורצועות נוחות להפליא.

Osprey Aether AG 60 סקירה

נוחות
משקל
השעייה
תכונות וקלות השימוש
יכולת התאמה

ה"Aether" הוא תיק שמכיל את כל מה שתרמילאים ירצו - אך יש את העונש של המשקל הטיפה גדול. יתרון נוסף הוא שלתיק יש גם את מערכת ההשעיה הטובה מאוד כדי לגבה את עניין המשקל. אמנם לא הייתי מחשיב את התיק לתיק שיכול לסחוב בצורה נוחה משקל גדול מאוד, אבל זה ביצע מעל הממוצע והוא מכיל כתפיות ורצועות נוחות להפליא.

לקנייה

לא הצלחתם להחליט מה להזמין?
צריכים עזרה בהתלבטות?

שאלו בקבוצה ונשמח לעזור! 

כתיבת תגובה

סגירת תפריט