MSR Hubba Hubba NX אוהל זוגי – סקירה

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on google
Share on twitter

הMSR Hubba Hubba NX הוא אחד האוהלים הפופולריים ביותר למטייל הפשוט ולעולם התרמילאים במשך שנים רבות, עם סיבה טובה. האוהל מתוכנן היטב, קל משקל, מרווח ואוהל עמיד המספק הגנה מעולה במזג אוויר סוער ורטוב. הצורה הסימטרית והצדדים האנכיים כמעט של האבה האבה מספקים הרבה מרחב פנימי לשני מטיילים כדי לשבת ולבלות. לדעתי, ה- Hubba Hubba MSR הוא אחד מאוהלי התרמילאים המאוזנים ביותר בשוק.

יתרונות

  • עשוי מחומר עמיד למזג אוויר
  • עמיד מאוד
  • מרווח מאוד

חסרונות

  • יקר
  • פתחים קטנים

מבחינת משקל ואריזה

המשקל של ה- Hubba Hubba NX כשהוא ארוז (המשקל כולל מקלות, יתדות וכיסוי לאוהל) הוא 1.54 ק"ג. כאשר המשקל הוא מפוצל בין שני מטיילים, כל אחד ייקח פחות מ750 גרם וזה מעולה. עבור שני אנשים, FreeStansding (אין צורך במקלות הליכה כדי להעמידו), אוהל עם שני קירות, זה שם את Hubba Hubba בין האפשרויות הכי קלות בשוק אבל לא הכי קל. כשהאוהל ארוז הוא בגודל של 46X15 ס"מ. אמנם לא מאוד קטן, אבל הוא מספיק צר כדי לשים אותו בעמידה בתיק וישאר מספיק מקום לשאר הציוד, או בשכיבה מחוץ לתיק מהודק בקליפסים. את האוהל עצמו צריך לקפל,לשים את הציוד ולגלגל ולאחר מכן להכניס לשק שלו. השק עצמו נסגר עם שתי רצועות שמהדקות ומכווצות עוד יותר את האוהל.

מבחינת העיצוב והגודל

Hubba Hubba NX הוא אוהל תרמילאים בעל 2 מקומות, עם 2 דלתות, 2 פרוזדורים, 2 כיסים פנימיים ומוט עליון היוצר כמעט קירות צד אנכיים. עבור אלה שרוצים שטח פחות או יותר, MSR גם עושה את האוהל ליחיד, 3 אנשים ו4 אנשים. לאוהל רצפה בגודל 213*127 ס"מ שנותן מקום לשני אנשים בגובה ממוצע לישון בצורה מרווחת אחד ליד השני ואפילו לשים ציוד בתוך האוהל(אם אתם מעדיפים בפנים מאשר במרפסת). כמו כן, שיא הגובה באוהל הוא מטר שנותן אפשרות לשבת זקופים בלי שום בעיה.

מבחינת החומרים ועמידות

אם אתם פחות מכירים את ציוד האולטראלייט ותשוו קצת מוצרים תראו שרצפת ניילון 30D וכיסוי גשם 20D, הם יחסית דקים. אבל יחסית לשאר אוהלי האולטראלייט החומרים האלה נחשבים עבים. אחרי טיולים רבים, גם במדבר בארץ, וגם בגשמים ובקור בחו"ל אני יכול להגיד שאין לי קרעים או פגמים באוהל. ומטיילים אחרים שהכרתי עם האוהל הזה אומרים שהוא נשאר חזק ואיתן גם אחרי שנים של טיולים.

מבחינת המחיר

אם נשווה אותו לאוהל ממוצע בארץ, שסבירות גבוה שאם תקחו אותו לטרקים בחו"ל- ישקול 3 ק"ג, יתפוס נפח ויכול להיות גם לא יעמוד בעומס ברוחות וגשמים, אז כן, האוהל הזה נחשב יקר. אבל אם נשווה אותו לאוהלים ברמה גבוהה, אפשר לומר שהאוהל הוא במחיר ממוצע, איפשהו באמצע בין האוהלים היקרים מאוד Nemo Hornet Elite Ultralight , Big Agnes Copper Spur HV UL  לאוהלים היותר זולים – 200$~

לסיכום

הMSR Hubba Hubba NX הוא אחד האוהלים הפופולריים ביותר למטייל הפשוט ולעולם התרמילאים במשך שנים רבות, עם סיבה טובה. האוהל מתוכנן היטב, קל משקל, מרווח ואוהל עמיד המספק הגנה מעולה במזג אוויר סוער ורטוב. הצורה הסימטרית והצדדים האנכיים כמעט של האבה האבה מספקים הרבה מרחב פנימי לשני מטיילים כדי לשבת ולבלות. לדעתי, ה- Hubba Hubba MSR הוא אחד מאוהלי התרמילאים המאוזנים ביותר בשוק. יתרונות עשוי מחומר עמיד למזג אוויר עמיד מאוד מרווח מאוד חסרונות יקר פתחים קטנים לבדיקת מחיר https://www.youtube.com/watch?v=yE6UcQCRyU0 מבחינת משקל ואריזה המשקל של ה- Hubba Hubba NX כשהוא ארוז (המשקל כולל מקלות, יתדות וכיסוי לאוהל) הוא 1.54 ק"ג.…
ה- Hubba Hubba NX הוא אוהל שהייתי ממליץ עליו בלב שלם. מבחינת העמידות, המחיר, הגודל והנוחות שלו הוא עומד בכל הציפיות ובשטח אפשר להנות ממנו ללא ספק. החסרון העיקרי שמצאתי באוהל זה המשקל שלו. 1.5 ק"מ אמנם לא נשמע כבד במיוחד, אבל אין ספק שאפשר להרגיש בהבדל בין קילו וחצי לקילו. בשורה התחתונה, היתרונות גוברים בגדול על החסרונות ואני ממליץ בחום על האוהל הזה. אוהל טוב, שישרת אתכם שנים ארוכות.

MSR Hubba Hubba NX

נוחות
משקל ואריזה
עיצוב וגודל
עמידות
מחיר

ציון סופי

ה- Hubba Hubba NX הוא אוהל שהייתי ממליץ עליו בלב שלם. מבחינת העמידות, המחיר, הגודל והנוחות שלו הוא עומד בכל הציפיות ובשטח אפשר להנות ממנו ללא ספק. החסרון העיקרי שמצאתי באוהל זה המשקל שלו. 1.5 ק"מ אמנם לא נשמע כבד במיוחד, אבל אין ספק שאפשר להרגיש בהבדל בין קילו וחצי לקילו. בשורה התחתונה, היתרונות גוברים בגדול על החסרונות ואני ממליץ בחום על האוהל הזה. אוהל טוב, שישרת אתכם שנים ארוכות.

לקנייה

לא הצלחתם להחליט מה להזמין?
צריכים עזרה בהתלבטות?

שאלו בקבוצה ונשמח לעזור! 

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
×