MSR Freelite 2 אוהל זוגי – סקירה

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on google
Share on twitter

ה- MSR Freelite 2 הוא קל משקל, טוב לקמפינג, מתאים לשני אנשים, אוהל בעל קירות כפולים שמשקלו מגיע לבערך 957 גרם והוא נכנס לקטגוריית האולטראלייט. האוהל שם קצת יותר דגש על שטח הפנים ועל המחייה בתוכו מאשר הרבה מהמתחרים שלו. הFreelite הוא אפשרות נחמדה אם אתה רוצה אוהל המיועד לטיולי קמפינג והוא מאוד נוח בגלל משקלו הקל ויכול להיות מאוד מרווח בשביל אדם אחד אם בוחרים לטייל לבד, וגם מספיק מרווח בשביל שני אנשים.

יתרונות

  • קירות אנכיים
  • שתי כניסות
  • "מרפסות" מעולות
  • הפרדה טובה בין האוהל וכיסוי גשם

חסרונות

  • לא לגמרי FreeStanding
  • קצת קשה למציאה בלילה בגלל הכיסוי הירוק
  • יקר

עיצוב

ה – MRR FreeLite 2 הוא אוהל "Semi-freestanding" שמכיל בתוכו אוהל פנימי התלוי בעזרת מוט בצורת Y שעשוי מאלומיניום קל, עם חלק בצורה של צלב אופקי שתפקידו לשמור על הקירות הצדדיים אנכיים ולספק יותר מקום בתוך האוהל.
המוטות נכנסים לתוך כניסות ממתכת שנמצאות לאורך הבסיס של האוהל. MSR הינדסו בחוכמה את מגן הגשם, כך שאפשר יהיה לחבר אותו למוטות שמחזיקים את האוהל הפנימי.

MSR משווקת את "FreeLite 2" כאוהל "Freestanding", אבל הוא לא "Freestanding" כי אתה עדיין צריך להוציא את האוהל הפנימי ואת מגן הגשם החיצוני כדי להרכיב אותו עם המוטות שבאים עם האוהל. MSR צריכים לשנות את זה כי זה מאוד מטעה.

הרכבת האוהל

הרכבת ה-FreeLite 2 היא פשוטה מאוד. יש רק מוט אלומיניום רב חלקים אחד, ככה שהדבר הראשון שיש לעשות זה להשתמש בו. הדבר הבא זה לפרוש את האוהל הפנימי (החלק האדום) ולמצוא את "הקדימה" שמתחבר לסוף חלק ה-Y של המוט.
עכשיו יש להחליק את הקצוות של המוטות לתוך החריצים שבפינה, לפני זה מחברים את המוט לחלק האחורי של מגן הגשם ומחברים את מוט הצלב לגג של האוהל. 
יש למשוך את ארבעת הפינות ולחבר את החלק העליון של האוהל הפנימי אל המוט באמצעות הקליפים האפורים שסופקו עם קניית האוהל. לבסוף, יש לחבר את מגן הגשם מעל החלק העליון של האוהל הפנימי, מה שיאבטח את הפינות. 

האוורור באוהל הוא טוב מאוד, עם כמות שופעת של רשת באוהל הפנימי והפרדה טובה בין מגן הגשם לאוהל הפנימי כדי לעזור לזרימת האוויר. אם משתמשים באוהל עם שני מבוגרים, אני ממליץ לשמור לפחות כניסה אחת פתוחה במזג אוויר סביר, כדי לעזור שלא יהיה הצטברות של לחות.

מחיה

התכונה החשובה ביותר בכל אוהל לשני אנשים הוא שיש לאוהל שתי כניסות, ככה שאפשר לצאת מתוך האוהל בלילה מבלי להעיר את השותף שלך. MSR עושים את זה טוב יותר בעזרת מתן פתחים גדולים כדלת, מה שמתאפשר על ידי גובה האוהל הפנימי הגדול, שבעצם מקל להיכנס ולצאת מהאוהל. 
חשוב לציין שהשילוב של הקירות בצד האנכי ורצפה מלבנית, שבו רוחב קצה הראש של האוהל והקצה של התחתית זהים, מספק צורת מחיה מעולה. 
בנוסף לחלל הגדול שיש, קיימות הרבה נקודות בתקרה שמאפשרות לתלות דברים, ויש גם כיס משותף גדול בקצה הראש של האוהל. למרבה הצער אין כיסים גדולים שאפשר להכניס בתוכם ציוד אישי.

 

עמידות

עם 15D ripstop ניילון שממנו עשוי מגן הגשם והרצפה ו10D מיקרומטר שממנו עשויה הרשת, FreeLite 2 מוריד קצת מהעמידות בשביל משקל, משהו שיש לשקול אם אתה משתמש לעתים קרובות בציוד שלך.
יש צורך להיות זהיר קצת עם רוכסנים של מגן הגשם של FreeLite, בגלל שיש להם נטייה להיתפס עם הבד הדק בזמן שמנסים לפתוח או לסגור אותם מבלי להשתמש בשתי הידיים.
תפרי ה"וולקרו" לאורך שביל הרוכסנים מספקים דרך קלה ומהירה לאטום את הדלתות ללא שימוש ברוכסנים עצמם, תכונה נחמדה אם אתם רוצים להשאיר את דלתות האוהל סגורות, אך לא מכווצות לגמרי, מה שעוזר להגברת האוורור או שעוזר להימנע מלהעיר את בן הזוג שלכם אם אתה מחליט שאתה רוצה לצאת בחצות לטיול לילי.

סיכום

ה- MSR Freelite 2 הוא קל משקל, טוב לקמפינג, מתאים לשני אנשים, אוהל בעל קירות כפולים שמשקלו מגיע לבערך 957 גרם והוא נכנס לקטגוריית האולטראלייט. האוהל שם קצת יותר דגש על שטח הפנים ועל המחייה בתוכו מאשר הרבה מהמתחרים שלו. הFreelite הוא אפשרות נחמדה אם אתה רוצה אוהל המיועד לטיולי קמפינג והוא מאוד נוח בגלל משקלו הקל ויכול להיות מאוד מרווח בשביל אדם אחד אם בוחרים לטייל לבד, וגם מספיק מרווח בשביל שני אנשים. יתרונות קירות אנכיים שתי כניסות "מרפסות" מעולות הפרדה טובה בין האוהל וכיסוי גשם חסרונות לא לגמרי FreeStanding קצת קשה למציאה בלילה בגלל הכיסוי הירוק יקר לבדיקת…
ה FreeLite 2 הוא אפשרות טובה אם אתה רוצה אוהל תרמילאים קל משקל שיכול לשמש אוהל טוב לאדם אחד, שיהיה לו מאוד מרווח כשהוא מטייל לבד. האוהל מצוין גם לשני אנשים כשרוצים לעשות טיול עם שותף.

MSR Freelite 2 סקירה

נוחות
קלות הרכבה
הגנה מפני מזג אוויר
עמידות
משקל
גודל מארז

ה FreeLite 2 הוא אפשרות טובה אם אתה רוצה אוהל תרמילאים קל משקל שיכול לשמש אוהל טוב לאדם אחד, שיהיה לו מאוד מרווח כשהוא מטייל לבד. האוהל מצוין גם לשני אנשים כשרוצים לעשות טיול עם שותף.

לקנייה

לא הצלחתם להחליט מה להזמין?
צריכים עזרה בהתלבטות?

שאלו בקבוצה ונשמח לעזור! 

כתיבת תגובה

סגירת תפריט