La Sportiva Ultra Raptor נעלי הרים נמוכות – סקירה

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on google
Share on twitter

נעליים שמחזיקות להרבה מאוד שנים, גם לאחר טיולים ארוכים וריצות במקומות שונים. הנעליים מתייבשות במהירות בגלל הרשת הקיימת בהן, מה שהופך את הנעליים למצוינות לטיולים באזורים קרים ורטובים. הביצועים טובים במיוחד באזורים הרריים ירוקים או ביערות. 
הנעליים באופן כללי נחשבות לנעלי ריצה בשטח אבל מתפקדות מעולה גם בתור נעלי הרים, הרבה מאוד תרמילאים עושים את המעבר מנעלי הרים לנעליים מסוג זה בגלל הנוחות. כמובן שלא כל נעל ריצה בשטח בהכרח גם תתאים לטיולי הרים, אבל הRaptor בהחלט מתאימה. 

יתרונות

 • נוחות
 • עמידות
 • הגנה מעולה על כף הרגל
 • בעלות רשת שנותנת אוורור מצוין לרגל
 • בלימת זעזועים טובה מאוד
 • טוב גם לריצות שטח וגם לטיולים ארוכים
 • מתייבשות יחסית מהר

חסרונות

 • יכולות להיות קלות יותר
 • יכולה להיות תחושה של צפיפות באזור הבוהן
 • נרטבות בקלות

תכונות עיקריות

 • אוורור מצוין בחלק העליון של הנעליים בגלל הרשתות.
 • ציפוי נוסף שעמיד מפני שחיקה של הנעל.
 • "פלטפורמה" רכה מסוג EVA – מה שעוזר בצורה נהדרת לבלימת הזעזועים של הנעל. 
 • מדרסים מיוחדים המיועדים לריצה בשטח הררי.
 • סולייה שמכילה גומי המגנה על כף הרגל.
 • משקל: 700 גרם. 

נוחות ועמידות

הנעליים עשויות היטב מבחינת הסגנון שלהן והמראה החיצוני שלהן, יש להן עיצוב מאוד מיוחד. הנעליים עצמן מאוד נוחות ויכולות להחזיק להמון זמן. העיצוב המיוחד שלהן נותן הרגשת ביטחון ונשימה לרגליים, מה שמאפשר למשתמש ללכת הרבה מאוד קילומטרים ללא כאבים או תחושות לא נעימות. 
הביצועים שלהן במתאר הררי לא רעים בכלל וניתן ללכת איתן גם במקומות עם הרבה אבנים וסלעים ללא בעיות כמעט. אחד הדברים שכן חשוב לציין זה שאם הולכים באזור רטוב ומלא סלעים, קיימת סכנת החלקה. 
הנעליים עצמן מאוד נוחות כמו שציינתי קודם לכן, אבל חשוב להגיד שבגלל ההגנה הגדולה שיש על כף הרגל, יכול להיות שחלק מהמשתמשים ירגישו צפיפות באזור הבוהן, דבר שגם אם קורה, מתרגלים אליו בסופו של דבר. אני באופן אישי קניתי את הנעליים לפני 4 שנים, ואני עדיין משתמש בהן לעתים לטיולים כאלה ואחרים, זה מאוד תלוי איזה, אבל הם החזיקו יפה מאוד ונראות יחסית מעולה היחס לזמן שיש לי אותן.

יכולת נשימה, אוורור

לנעליים יש רשת שמאפשרת לרגליים שלכם לנשום בצורה מצוינת, במיוחד בחלק העליון של הנעל. אחת מהסיבות העיקריות שרבים עוברים לנעל מהסוג הזה היא עניין הנשימה של הרגל, להרבה מאוד נעלי הרים קלאסיות אין אוורור כמו שיש לנעליים כאלה, מה שהופך את הנעליים האלה להרבה יותר שימושיות עבור אנשים שגם רוצים לצאת לטיולים וגם רוצים לצאת לריצות בשטח. מבחינת המתחרים של הRaptor (נעלי ריצות שטח), יש נעליים שהאוורור שלהן יותר טוב כמובן, אבל ללא ספק הדגם הזה הוא מבין הטובים ביותרת מבחינת האוורור.

אטימות מפני מים

אם אתם רצים/מטיילים בשטח רטוב, או שאתם מטיילים באופן כללי במזג אוויר חורפי או גשום, אתם צריכים לקחת בחשבון שהנעליים יירטבו. הרטיבות, חוץ מתחושה פחות נעימה ברגל, לא משפיעה כלל על תפקוד הנעל. דבר נוסף שחשוב לדעת זה שהנעליים מתייבשות במהירות רבה בגלל הרשת שיש עליהן, מה שמקל עליכם במקרה שאתם רוצים להמתין לנעל שתתייבש ואתם ממהרים. 


משקל

מבחינת משקל אין יותר מידי מה לפרט, הנעל עצמה קלה, אבל ביחס למתחריה מעולם הריצות בשטח, היא כבדה יחסית. מה שאומר שהנעליים הן לא קלות מהרגיל, הן ממוצעות. המשקל שלהם לא מאוד נורא ולדעתי הן עדיין קלות, אני מסתדר איתם ולרגע אחד לא חשתי שהן כבדות מידי ושהדבר משפיע יותר מידי על הביצועיים הכלליים. 

יציבות ותמיכה

אחד הדברים שהדגם הזה מצטיין בו זה עניין התמיכה, המבנה והעיצוב הייחודי של הנעליים מאפשר הגנה ותמיכה מעולה לכף הרגל, הגנה על הבוהן עם שכבה מיוחדת, מה שימנע פציעות או פגיעות ברגליים. לרוב הנעל תתלבש בול על הרגל ותיוצר תחושת נוחות ואיזון מאוד איכותית למעט עניין אזור הבוהן אשר אנשים מסוימים ירגישו בו צפיפות קטנה. מבחינת היציבות, יש לנעליים יציבות לא רעה בכלל, אך לפעמים כאשר הנעליים נרטבות, ניתן להחליק עם הנעליים, אבל זה קורה לעיתים רחוקות. 


סיכום

 

נעליים שמחזיקות להרבה מאוד שנים, גם לאחר טיולים ארוכים וריצות במקומות שונים. הנעליים מתייבשות במהירות בגלל הרשת הקיימת בהן, מה שהופך את הנעליים למצוינות לטיולים באזורים קרים ורטובים. הביצועים טובים במיוחד באזורים הרריים ירוקים או ביערות.  הנעליים באופן כללי נחשבות לנעלי ריצה בשטח אבל מתפקדות מעולה גם בתור נעלי הרים, הרבה מאוד תרמילאים עושים את המעבר מנעלי הרים לנעליים מסוג זה בגלל הנוחות. כמובן שלא כל נעל ריצה בשטח בהכרח גם תתאים לטיולי הרים, אבל הRaptor בהחלט מתאימה.  יתרונות נוחות עמידות הגנה מעולה על כף הרגל בעלות רשת שנותנת אוורור מצוין לרגל בלימת זעזועים טובה מאוד טוב גם לריצות שטח…
נעליים עמידות מאוד, מאוורות היטב ויכולת להחזיק לכם להרבה מאוד זמן. מצוינות גם לריצות בשטח וגם להליכות וטיולים ארוכים. מתייבשות מאוד מהר, דבר שחשוב מאוד בגלל העובדה שהן נרטבות מהר.

La Sportiva Ultra Raptor

נוחות
עמידות
אוורור
אטימות מפני מים
משקל
יציבות ותמיכה

נעליים עמידות מאוד, מאוורות היטב ויכולת להחזיק לכם להרבה מאוד זמן. מצוינות גם לריצות בשטח וגם להליכות וטיולים ארוכים. מתייבשות מאוד מהר, דבר שחשוב מאוד בגלל העובדה שהן נרטבות מהר.

לקנייה

לא הצלחתם להחליט מה להזמין?
צריכים עזרה בהתלבטות?

שאלו בקבוצה ונשמח לעזור! 

כתיבת תגובה

סגירת תפריט