Enlightened Equipment Revelation שק שינה – סקירה

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on google
Share on twitter

עד כמה שידעתי, שקי השינה ה"מומיה" היו הדרך הטובה ביותר והיחידה לשמור על החום כשישנים בשטח. אחרי הכל, זה מאוד הגיוני, המטרה של ה"מומיה" הייתה להקטין את כמות האוויר סביב הגוף כדי ללכוד את כל חום הגוף.
הבעיה הגדולה בהם שהם גם מגבילים את התנועה שלך בזמן שאתה נמצא בתוכם.
הייתי עדיין משתמש בהם עד שנתקלתי בקווילטים. התחלתי להתעניין בקווילט של "Enlightened Equipment" וגיליתי אך ורק דברים טובים. הביקורות שלהם היו טובות באופן עקבי והם נתנו לי את היכולת להתאים אישית כל היבט של הקווילט שלי. 
לאחר מחקר מעמיק על הקווילט של החברה והבנה של כל הדברים שקשורים למוצר, החלטתי שאני קונה את הקווילט, וזה הדבר הכי חכם שעשיתי!

יתרונות

  • קל
  • קומפקטי
  • צבע בהתאמה אישית
  • בידוד בהתאמה אישית
  • גודל בהתאמה אישית
  • מתחבר למזרן

חסרונות

  • ללא כיסוי ראש
  • בידוד בחלק התחתון דורש טיפול מיוחד
  • בידוד בחלק התחתון יכול להשתנות עם הזמן

חומרים

"Enlightened Equipment" מכינים את הקווילטים שלהם לפי הזמנה, מה שאומר שאתה יכול לבחור את החומרים שממנו עשוי הקווילט שלך. ניתן לבחור איזה סוג של ניילון שתרצה, בנוסף קיימים גם חומרים שטובים נגד הצטרבות של נוזלים וחומרים חסינים למים.

Enlightmened Equiment מייצרים את הקווילטים שלהם לפי הזמנה, זאת אומרת שאתם יכולים לבחור את החומרים בעצמכם! אני הזמנתי את הRevolution , 20 מעלות F עם 900 Fill DownTek Water-Repellant down ושכבת ניילון 10D, עם פסי ניילון 20D עמידים במים בראש וברגליים.

יש גם את האפשרויות לבחור מילוי פוך 800 של ברווז, 850 של אווז ו950 של אווז. בגרסא של נוצות רגילות או DownTek Water Repellant (טכנולוגיה דוחה מים).
בנוגע למס' שנמצא ליד המילוי פוך (800,900 וכו)- חשוב לזכור שזה לא משפיע על החום! זה מודד את האיכות הכיווץ/אחסון של הנוצות. (ככל שהמספר יותר גדול ככה הקווילט יהיה קטן יותר כשהוא מאוסן.)

אני הלכתי על האופציה של ה900 בעיקר מתוך מחשבה על המשקל והכיווץ. אני רוצה להשאר את התיק שלי קל כמה שיותר אבל לא להוריד מהחום של הקווילט וזה הפתרון המושלם בשבילי.
אם משקל לא היה בשיקולים שלי, כנראה שהייתי חוסך קצת כסף והולך על המילוי 800 במקום. 
שאר החומרים נבחרו בשביל התמודדות במזג אוויר של חורף רטוב בחו"ל בעיקר.

בחרתי את הDownTek water-repllant במיוחד. אמנם זה לא הופך את הקווילט לעמיד במים, ואני עדיין צריך להיות זהיר בגשמים, אבל זה נותן לי קצת יותר שקט בטיולים גשומים. 
מאותה סיבה גם הפסי ניילון 20D.

בEnlightened Equipment משתמשים בניילון 10D ו20D, ולשניהם יש כיסוי שהוא "עמיד" במים. 
ה10D הוא יותר נושם וה20D הוא יותר "קשיח" (למרות שראיתי שלהרבה אנשים יש רק את ה10D ולא היו להם בעיות אף פעם מבחינת מים).
שוב, כמו הDownTek ה20D לא לגמרי עמיד במים אבל הוא מוסיף לשקט הנפשי שלי כשאני ישן והקווילט יכול להרטב מסיבה כלשהי.

עיצוב

קודם כל, מדובר על קווילט, לא שק שינה. בלילות חמים, אתה יכול לפתוח אותו במלואו ולהשתמש בו כמו שמיכה. כשהטמפרטורה יורדת, אתה יכול לסגור באמצעות הכבל והרוכסן המצורפים, וככה לשמור על חום הגוף, ולאחר מכן ניתן לצרף את הצדדים של הקווילט למזרן שלך (הקווילט מגיע עם שתי רצועות אלסטיות כך שתוכל לחבר את הקווילט למזרן שלך) כדי להגן מפני הקרקע הקרה.

אפילו כשאני סגור בתוך הקווילט, אני חושב שהוא הרבה יותר נוח מכל שק שינה שהשתמשתי בעבר. הוא מחזיק את החום בצורה נפלאה ועדיין אני יכול להזיז את הרגליים ואת הידיים לאן שאני רוצה. אם זה נעשה אפילו קר יותר, אתה יכול להשתמש בנקודות המצורפות בצד של הקווילט כדי להפוך אותו לצורה המוכרת של המומיה שתעזור לך ללכוד את חום הגוף שלך.
חשוב רק לוודא שאתה עושה את זה עם הפתיחה בתחתית הקווילט. ככה לא יהיה אוורור קריר לאורך כל הגוף.

חסרון אחד לעיצוב של הקווילט הוא שזה אינו כולל כיסוי ראש. זה לא הפריע יותר מדי כשהזמנתי את הקווילט כי אני רגיל לישון ללא כיסוי ראש. עם זאת, כאשר הקווילט שלי הגיע, מצאתי שהוא היה ארוך יותר ממה שציפיתי – מספיק, למעשה, כדי שאוכל למשוך אותו ולכסות את הראש שלי!

עניין נוסף שקיים זה החלק של התפירה, בקווילט זה משתמשים ב"Baffles", שהם חתיכות קטנות של בד רשת המצורפות בחלקו הקדמי והאחורי של הקווילט. הם שוקלים קצת יותר, אבל מאפשרים שלקווילט יהיה יותר "לופט" ויעזור להימנע מנקודות קרות.

שמירה על חום 

בפעם הראשונה שלקחתי את הקווילט שלי, הטמפ' בלילה ירדו למינוס 5 מעלות צלזיוס. בכל מצב עם שק שינה ישן שלי, זה היה יכול להיות לילה קשה, אבל הקווילט עשה עבודה נהדרת. ברגע שהבנתי איך בעצם להשתמש בו כמו שצריך, (זה צריך קצת הסתגלות כדי להבין לגמרי את השימוש), ישנתי כמו תינוק. להתעורר לא היה ממש קל, אבל הצלחתי ללבוש את הקווילט כמו סוג של "קייפ" בזמן שהכנתי קפה בבוקר, אז זה בהחלט עזר.

נוחות

זה מדהים עד כמה נוח הקווילט הזה. זו היתה הפעם הראשונה אי פעם שהבחנתי בעצם על ההבדל בין הקווילט לבין שק שינה רגיל – ההבדל הוא שהקווילט פשוט מרגיש נהדר. אמנם, אני בדרך כלל ישן בתחתונים ארוכים, מכנסיים קצרים וחולצת טריקו בזמן קמפינג, אבל גם כאשר ניסיתי את הקווילט הזה בבית, זה הרגיש נהדר על העור. האריג רך מאוד ועוזר ללכוד החום בצורה יעילה.

תכונות

מקום לרגליים: בלילות קרים, אפשר לסגור את הסוף של הקווילט עם מיתר כיווץ, ועם הריץ'רץ' לסגור סופית את הקווילט.

חיבור למזרן: בעזרת שתי רצועות שמחוברות לקווילט מהצדדים אפשר לחבר את הקווילט לגמרי למזרן וככה לא להגיע בטעות לרצפה בלילה, ולשמור טוב יותר על חום כשהקווילט נשאר צמוד אליכם תמיד.

סגירה מלאה: הנק' חיבור עם המזרן יכולות לשמש גם לסגירה מלאה של הקווילט. כמו כן, יש את האפשרות לסגור לגמרי גם בראש וגם ברגליים.

טכנולוגיית DownTek נוצות: אפשר להוסיף נוצות עמידות במים בתמורה לתוספת מחיר. אמנם זה לא יהפוך את הקווילט שלכם לעמיד במים, אבל זה כן מוסיף קצת עמידות במים והופך אותו לסלחני יותר אם נשפכו עליו מים.

רצועות ניילון 20D עמידות במים: גם את הניילון 20D אפשר להוסיף בראש וברגליים בהזמנה אישית. טוב במיוחד למי שהוא יותר שהוא בעייתי עם שקי שינה/קווילטים וזקוק לתוספת חוזק לחומרים.

גודל בהתאמה אישית: הRevolution יכול להגיע בחמישה אורכים שונים (שלי ארוך) ו4 רוחבים שונים (שלי רגיל).
אתם יכולים לבחור בדיוק את המידה שמתאימה לכם.

נוצות בהתאמה אישית: אתם יכולים לבחור בין 800 (ברווז), 850 (אווז) ו 900 אווז.

טמפרטורות בהתאמה אישית: הRevolution יכול להגיע בטמפ' שונות – בין 10 מעלות צלזיוס ל-18 מעלות צלזיוס.

צבע בהתאמה אישית: האפשרות לבחור צבע פשוט נחמדה. אני הלכתי על השחור בפנים וכתום בחוץ בשביל שיוכלו לזהות אותי מהר במקרה קיצון. 

קלות השימוש

בעוד הקווילט נראה כמו הדבר הכי קל בעולם לשימוש, יש צורך קצת ללמידה כאן אם אתה רוצה לשמור על כך שלא ייכנסו רוחות קלות כאשר אתה ישן.

ברגע שאתה שוכב בצורה נוחה, אתה צריך לשים את הקצוות של הקווילט מתחת לעצמך על מנת לסייע בהגנה מפני רוחות קרות. צירוף הקווילט על משטח המזרן שלך בהחלט יכול לעזור כאן כי הוא "מכריח" את הקצוות של הקווילט להיות מתחת לגוף שלך. 

יש שתי רצועות עם הקווילט. אחת מהן היא רצועת מזרן בפועל – זו טבעת אלסטית עם שני קליפים, שאחד מהם ניתן להזיז. רצועה אחת עוזרת לחבר את המזרן שלך ומחזיקה את הקווילט על גבי כרית, אבל מתחת לגוף שלך. הרצועה השנייה קצרה יותר והיא רק מצרפת את הקווילט.

אתה צריך להיות זהיר כאן כי הקווילט לא נועד לעטוף מתחת למזרן עצמו. הצמדה לא נכונה של רצועות המזרן עלולה לגרום נזק לקווילט.

אחסון

נורא התלהבתי מכמה קומפקטי ודחיס השק שינה. הוא שוקל 580 גרם בערך והוא נכנס לתוך שק דחיסה של 30*17 ס"מ. (למרות שלרוב אני פשוט דוחס אותו למטה בתיק כדי שלא יהיה לי גוש עגול שלא ממלא את כל החלל האפשרי)

עוד כמה תוספות 

במידה ואתם מזמינים דרך האתר הראשי של Enlightened Equipment ולא דרך MassDrop, חשוב שתדעו שלכל קווילט שלהם לוקח 4-6 שבועות להגיע לארץ. הייצור שלהם הוא לפי הזמנה, ולא עוד מוצר שכבר היה קיים. אבל ההמתנה שווה את זה.

ה-פוך (Down) הוא חומר שדורש תחזוקה ותשומת לב. 
דבר ראשון, חשוב מאוד להזהר לא להרטיב אותו. זה נכון גם לגבי קווילט משנות ה80 וגם לגבי קווילטים חדשים עם ניילון 20D עמיד במים. שום חומר לא מושלם. למרות שהחומרים החדשים הופכים את הפוך ל-יותר עמיד במים, הם עדיין לא עמידים בצורה מושלמת של 100% עמידות.
אם הקווילט שלכם כן נרטב, תדאגו שהוא יתייבש לגמרי לפני שאתם אורזים אותו. 

סיכום

הקווילט הוא מאוד תכליתי, אפשר לפתוח אותו כאשר מטיילים בקיץ חם ואפשר לסגור ולקשור אל הכרית לשימוש לזמן האביב והסתיו. זה מגיע באיכות גבוהה של בדים והחברה מבטיחה מוצר איכותי במחיר סביר. ניתן גם להתאים אישית כמעט כל דבר בקווילט הזה, מבדים כבדים או בהירים לבדים קלים יותר ובצבעים כהים יותר. אבל אם אתה מחליט לעשות את זה, אתה צריך לוודא שיש לך הרבה זמן מראש לפני הטיול, כי הזמנות מותאמות אישית יכולות לקחת ארבעה שבועות ויותר עד שהקווילט יגיע אליך.

עד כמה שידעתי, שקי השינה ה"מומיה" היו הדרך הטובה ביותר והיחידה לשמור על החום כשישנים בשטח. אחרי הכל, זה מאוד הגיוני, המטרה של ה"מומיה" הייתה להקטין את כמות האוויר סביב הגוף כדי ללכוד את כל חום הגוף. הבעיה הגדולה בהם שהם גם מגבילים את התנועה שלך בזמן שאתה נמצא בתוכם. הייתי עדיין משתמש בהם עד שנתקלתי בקווילטים. התחלתי להתעניין בקווילט של "Enlightened Equipment" וגיליתי אך ורק דברים טובים. הביקורות שלהם היו טובות באופן עקבי והם נתנו לי את היכולת להתאים אישית כל היבט של הקווילט שלי.  לאחר מחקר מעמיק על הקווילט של החברה והבנה של כל הדברים שקשורים למוצר, החלטתי…
הקווילט הוא מאוד תכליתי, אפשר לפתוח אותו כאשר מטיילים בקיץ חם ואפשר לסגור ולקשור אל הכרית לשימוש לזמן האביב והסתיו. זה מגיע באיכות גבוהה של בדים והחברה מבטיחה מוצר איכותי במחיר סביר. ניתן גם להתאים אישית כמעט כל דבר בקווילט הזה, מבדים כבדים או בהירים לבדים קלים יותר ובצבעים כהים יותר. אבל אם אתה מחליט לעשות את זה, אתה צריך לוודא שיש לך הרבה זמן מראש לפני הטיול, כי הזמנות מותאמות אישית יכולות לקחת ארבעה שבועות ויותר עד שהקווילט יגיע אליך.

Enlightened Equipment Revelation

נוחות
חום
עמידות
מידה

ציון סופי

הקווילט הוא מאוד תכליתי, אפשר לפתוח אותו כאשר מטיילים בקיץ חם ואפשר לסגור ולקשור אל הכרית לשימוש לזמן האביב והסתיו. זה מגיע באיכות גבוהה של בדים והחברה מבטיחה מוצר איכותי במחיר סביר. ניתן גם להתאים אישית כמעט כל דבר בקווילט הזה, מבדים כבדים או בהירים לבדים קלים יותר ובצבעים כהים יותר. אבל אם אתה מחליט לעשות את זה, אתה צריך לוודא שיש לך הרבה זמן מראש לפני הטיול, כי הזמנות מותאמות אישית יכולות לקחת ארבעה שבועות ויותר עד שהקווילט יגיע אליך.

לקנייה

לא הצלחתם להחליט מה להזמין?
צריכים עזרה בהתלבטות?

שאלו בקבוצה ונשמח לעזור! 

כתיבת תגובה

סגירת תפריט