Cascade Mountain Tech Quick Lock מקלות ההליכה המשתלמים ביותר!

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on google
Share on twitter

בהתחלה כשקניתי את המקלות הליכה האלה, חשבתי שאולי אוכל לתת אותם להורים שלי כשיצטרכו מקלות הליכה לטיולים עירוניים בחו"ל, או מקסימום לצאת איתם לטיולים קצרים וקלים במקום להשתמש בBlack Dimond Trail Back שלי.

בשביל 40$, קיבלתי הרבה יותר ממה שציפיתי. אחרי מספר טיולים של יומיים בארץ עם עליות נחמדות, הבנתי שאולי אפשר גם לבחון אותם בטרק קצת יותר רציני בחו"ל. בטרק הלכתי כמעט 400 ק"מ, ועברתי המון עליות וירידות. 
והנה התוצאות! 

יתרונות

 • זול
 • יחס ערך למחיר גבוה
 • משקל נמוך
 • ורסטיליים
 • עמידים

חסרונות

 • נעילות לא ברמה הכי גבוהה
 • בלימת זעזועים מורגשת לעיתים

משקל

אחרי שמורידים את הרצועות והעיגולים לשלג, המקלות שוקלים בערך 400 גרם. ביחס למקלות הליכה אחרים, הם נחשבים קלים מאוד ובקלות נכנסים גם לקטגוריית האולטראלייט של ציוד טיולים.

מנגנון הנעילה

בעוד שהמנגנון נעילה של CMD (סגירה של ידית) פחות מוכר ונחשב משל Black Dimond ושאר החברות הגדולות, הוא עדיין עובד. 
הנעילות אף פעם לא נחלשו ונפתחו לי, לא הייתי צריך לחזק אותם מחדש. ואחרי שבועיים לא קלים של טיול הם עבדו בדיוק כמו ביום הראשון.

עמידות

אני חייב לציין שאני קצת מגזים לפעמים בשימוש עם המקלות, שלא נאמר מתעלל בהם. אני אמנם לא בן אדם כבד במיוחד (75 קילו), אבל יש טיולים, בעיקר בטרקים ארוכים שאני לא מתפשר על אוכל יותר מדי וכתוצאה מזה אני גם סוחב יחסית הרבה משקל. חוץ מזה, אני גם אוהב ללכת גם הרבה מחוץ לשבילים המסומנים. זאת אומרת לפעמים אני מגיע לבולדרים, אדמה מדרדרת או כל תוואי אחר שהוא לאו דווקא הכי נוח.

לCascade Mountain היו המון הזדמנויות להשבר.
דחפים אותם בין סלעים, נשענתי עליהם לגמרי כדי לא ליפול וגם הפלתי אותם בטעות על הרצפה אין ספור פעמים – ובכל זאת לא נשברו. האחיזות ומנגנון הנעילה לא מראים שום סימן לשחיקה.

בלימת זעזועים

עם הCMT מרגישים יותר את בלימת הזעזועים של המקלות בקלות, מאשר בהרבה מקלות אחרים. מרגיש בעיקר תחושה של רעד קל מאוד, שחשוב לציין לא משפיע לרעה על שום דבר.
ההשערה שלי היא שזה קורה בעיקר בגלל החוזק של המקל עצמו (יותר חזק ונוקשה וקצת פחות גמיש), ובנוסף גם בגלל מנגנון הנעילה. הויברציה/רטט ממש מינורית. 
מצאתי עם הזמן שככל שמהדקים את הנעילות, ככה גם הרטט מבלימת הזעזועים יורד.

ספוגים לאחיזה + הרחבות

למקלות יש ספוגים מספוג דחוס מאוד, שטוב בהרבה מאחיזות מפלסטיק או גומי, אבל פחות טוב משעם (שגם יותר יקר). אני אישית מרוצה לגמרי מהספוגים.
יותר מזה, אני מבסוט מאוד מזה שיש אחיזות ספוג גם בקצב. לא בכל המקלות הליכה יש, ומבחינת כשמתחילים לדבר גם על טיולים ארוכים ורציניים זה דבר שאני לא מוכן להתפשר עליו.

אורך מקסימלי – 135 ס"מ

עם אפשרות להתאים את אורך המקל בין 100 ל135 ס"מ, מקלות ההליכה האלה מתאימים לרוב המוחלט של האנשים הבוגרים.
בנוסף יש את את העיגולים נגד שלג. אני אישית לא השתמשתי בהם, אבל אם אתם מטיילים בשלג, או אפילו אולי יוצאים לעשות סקי ואתם בגובה המתאים אז זכיתם בעסקה של 2 במחיר 1.

ערך ביחס למחיר

כמובן, שאם הסתכלתם קצת על מחירים של מקלות הליכה אחרים, בעלי "שם" ומוניטין, אתם כבר הבנתם מה טווח המחירים בערך. 
אני לא חושב שתוכלו למצוא מקלות הליכה עם יחס של ערך/מחיר גבוה יותר מהCMD. 
יש רק שתי סיבות שבגללן הייתי ממליץ לכם לקנות מקלות הליכה אחרים:

 1. אתם מטיילים המון, ומשתמשים במקלות ההליכה שלכם בלי סוף. ובמקרה כזה הייתי ממליץ לכם כבר להשקיע יותר כסף ולקנות את הBlack Diamond Trail Back.

   

 2. מאוד חשוב לכם הקומפקטיות של המקלות. זאת אומרת שהם יהיו מתקפלים ולא יתפסו הרבה מקום. לכן במקרה כזה הייתי ממליץ ללכת על הBlack Diamond Alpine Flz Z-Poles שכמו שאתם רואים גם יקר בהרבה.

סיכום

בהתחלה כשקניתי את המקלות הליכה האלה, חשבתי שאולי אוכל לתת אותם להורים שלי כשיצטרכו מקלות הליכה לטיולים עירוניים בחו"ל, או מקסימום לצאת איתם לטיולים קצרים וקלים במקום להשתמש בBlack Dimond Trail Back שלי. בשביל 40$, קיבלתי הרבה יותר ממה שציפיתי. אחרי מספר טיולים של יומיים בארץ עם עליות נחמדות, הבנתי שאולי אפשר גם לבחון אותם בטרק קצת יותר רציני בחו"ל. בטרק הלכתי כמעט 400 ק"מ, ועברתי המון עליות וירידות.  והנה התוצאות!  יתרונות זול יחס ערך למחיר גבוה משקל נמוך ורסטיליים עמידים חסרונות נעילות לא ברמה הכי גבוהה בלימת זעזועים מורגשת לעיתים לבדיקת מחיר https://www.youtube.com/watch?v=i10fct_TIYk משקל אחרי שמורידים את הרצועות והעיגולים…
המקלות המשתלמים בשוק. במיוחד אם אתם לא מטיילים כל סוף שבוע טיולים אינטנסיביים - אין סיבה להשקיע יותר כסף. אלה המקלות בשבילכם. קלים, עמידים, נוחים ובעיקר משתלמים.

Cascade Mountain Tech Quick Lock

מחיר
עמידות
בלימת זעזועים
משקל
נוחות

ציון סופי

המקלות המשתלמים בשוק. במיוחד אם אתם לא מטיילים כל סוף שבוע טיולים אינטנסיביים - אין סיבה להשקיע יותר כסף. אלה המקלות בשבילכם. קלים, עמידים, נוחים ובעיקר משתלמים.

לקנייה

לא הצלחתם להחליט מה להזמין?
צריכים עזרה בהתלבטות?

שאלו בקבוצה ונשמח לעזור! 

כתיבת תגובה

סגירת תפריט