3F Gear Lanshan 2 אוהל – סקירה

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on google
Share on twitter

כשמדובר על איכות/משקל לעומת מחיר, אני לא חושב שיש לאוהל הזה תחרות. נהדר עבור תרמילאי אחד ויכול לעבוד גם לא רע עבור שני תרמילאים.
האוהל הזה נלקח לסיבוב מספר פעמים על מנת לבדוק את התפקוד שלו בתנאים השונים, בדיקה אחת רצה בגינה אחורית, אחת במצב רגוע למדי עם קצת גשם, ובדיקה אחרונה בסוף שבוע במזג אוויר יחסית סוער עם רוחות. הביצועים היו מעולים בכל פעם. הופתעתי לטובה בתנאי גשם רציניים מכיוון שהמחיר נמוך והצפי היה בהתאם, אבל האוהל החזיק מעמד מצוין ועדיין מתפקד כמו חדש.

יתרונות

  • קל מאוד ביחס לגודל
  • איכות יוצאת מן הכלל ביחס למחיר
  • שימוש במקלות הליכה להרכבה במקום מוטות
  • יכולת התאמה טובה מאוד

חסרונות

  • נעילת המתיחות קצת קשה
  • היתדות שמגיעות עם האוהל לא באיכות טובה

משקל

  • האוהל החיצוני עם כל הציוד (ללא היתדות): 1130 גרם
  • 8 יתדות שהגיעו יחד עם האוהל: 80 גרם (10 כל יתד)
  • שק היתדות: 9 גרם
  •  האוהל הפנימי: 485 גרם
 
 

התקנה / יציבות:

האוהל מגיע בלי פוטפרינט, אז בשתי הפעמים שלקחתי את האוהל לטיולי ניסיון השתמשתי בחתיכת פוליאטן זול מתחת לאוהל (בתור FootPrint) עם תוצאות טובות ללא בעיות. צפייה בכמה סרטונים של אנשים מתקינים ומסדרים את האוהל יכול להיות חיוני, לפחות בהתחלה, אבל אחרי פעם פעמיים זה אמור להיות פשוט למדי. 

הדרך הרגילה להתקנה היא הנחה של ארבעת היתדות בפינות ואז להכניס את מקלות ההליכה בשביל ההרכבה של האוהל החיצוני, ואז להתאים פעם מלמעלה. צריך לזכור כי ש silnylon (חומר שעשוי מסיליקון וניילון) נמתח קצת לאורך זמן, ככה שתמיד שווה להדק הכל לפני השינה. 

יש אנשים שאוהבים את המרווח הזה בין השכבה נגד גשם לאדמה, ויש כאלו שאוהבים שיהיה אטום לגמרי. האמת שאני מהאלה שאוהבים להשאיר טיפה מרווח בעיקר בשביל זרימת אוויר. אבל כשיש סערה אני יכול להבין למה עדיף להוריד לגמרי. 
היופי פה, שאתם משתמשים במקלות הליכה שאפשר להגדיל ולהקטין. אז בלילה של הסופה פשוט הקטנתי את המקלות ונעלם הרווח בין הכיסוי גשם לאדמה, והייתי מוגן לחלוטין.

קיפול האוהל הוא די פשוט, עובדים מבפנים ואז החוצה. עם קצת פיתולים אפשר להסיר את האוהל הפנימי ולקפל אותו בחזרה לתוך השק וככה להשאיר את השכבה נגד הגשם עומדת וכל הציוד יבש מתחתיה. בסוף מקפלים את השכבה החיצונית ומתחילים יום חדש של טיול.


עמידות בתנאי מזג האויר

התפרים בדרך כלל תפורים היטב ועמידים. קראתי בבית לפני היציאה לטיול הראשון שיש מקומות שדורשים איטום עצמי. בעיקר בנק' מתיחה בקירות הצדדיים. מה שעשיתי זה פשוט השתמשתי בסיליקון וזה עשה את העבודה. הנקודות שבהן המקלות מחוברים נשארות במצב טוב ונראים כמו שצריך. בשתי נסיעות בתנאי חורף וגשם יחסית קשוחים, האוהל עמד בצורה מצוינת ללא כלל דליפות! ככה שהאמירה על האוהל שהוא "טוב מידי כדי להיות אמיתי" (מחיר נמוך ביחס לאיכות גבוהה) התגלתה כלא נכונה, הוא עמד בצורה מעולה ואפילו יותר טוב מכמה אוהלים הרבה יותר יקרים.

אוורור

האוהל לגמרי מותאם אישית. יש שתי דלתות- כל צד יכול להיות סגור / פתוח או חצי מגלולגל = חצי פתוח.
רוב האוהל עשוי מרשת, אז יש אוורור מעולה. הבעיה ברשת זה מבחינת פרטיות. אם אתם מחפשים פרטיות אולי כדאי לקחת את כיסוי הגשם ולהשאיר אותו חצי פתוח בדלתות.
במצבים של סופות רמת האוורור יורדת מכיוון שמרכיבים את כיסוי הגשם והוא צמוד לקרקע. במקרה זה, יש אוורור מאוד עדין אבל מספיק. היו פעמים שהתעוררתי בבוקר עם שק שינה קצת לח בגלל החום והעיבוי בתוך האוהל. אבל הוא לא היה יותר מדי לח אז הכל בסדר. 
זה מצב שקורה בהרבה אוהלים, גם באוהלים שעולם 300 ו400 דולר. פשוט צריך לדעת לאוורר ולהשאיר פתוח מתי שאפשר.

מרווח ונוחות

אחסון לאדם אחד יהיה מאוד נוח, הציוד והתרמיל ייכנסו בלי שום בעיה וישאר עוד הרבה מקום. במקרה של שני אנשים בתוך האוהל יכול להיות צפוף מאוד אפילו, זה תלוי בגובה של שני האנשים, בגודל התרמילים וכמות הציוד. יש כמובן מקרים שבהם גם שני אנשים יוכלו להסתדר בצורה נוחה ומרווחת בתוך האוהל ללא שום בעיות. 
יש כיס רשת בשני הצדדים של האוהל בשביל ציוד אישי קטן שאולי תצטרכו בלילה (פנס, מטען, פלאפון), ואופציה לתלות דברים גם בתקרת האוהל (פנס, בגד ליבוש וכו…)

אחסון

הקיפול של האוהל הוא נוח מאוד והוא נכנס בקלות לשק אחסון שלו. אחרי שהכל בתוך השק הגדול שלו הוא בערך 15 על 30 ס"מ. יחסית קטן. 
חשוב לדעת שהשק הוא לא עמיד במים. אני חושב אולי לשמור את האוהל פשוט בתוך שק נגד מים (Dry Sack)

קלות השימוש

אחד הדברים היחידים שבאמת אפשר להתלונן עליו הוא הנעילות של הרצועות שמותחות את האוהל. הן לא הכי נוחות לשימוש ואפשר בקלות להסתבך איתם. די קשים להתאמה ולסידור באופן כללי. ניתן בקלות להחליף אותם למנגנון אחר, אבל בנתיים אני בסה"כ מסתדר איתן.

קושי נוסף שקיים זה הרכבה ותיאום של האוהל עם היתדות שבאות ביחד איתו בעת הקנייה. הן לא יושבות ממש טוב באדמה רקה ובעיקר הן לא יציבות. אני קניתי יתדות אחרות של MSR ואני מאוד מרוצה מהן. אם לא מפריע לכם אז תישארו עם מה שקיים.

בניה ועמידות

הבנייה מאוד טובה, האוהל נראה נהדר כאשר הוא מורכב בצורה הנכונה. האוהל עמד באופן טוב מאוד בכל מצבי מזג האוויר השונים, גם בסערות, גם בימים חמים מאוד, כל זה במחיר מאוד נמוך ומפתיע ביחס למתחריו.

סיכום

כשמדובר על איכות/משקל לעומת מחיר, אני לא חושב שיש לאוהל הזה תחרות. נהדר עבור תרמילאי אחד ויכול לעבוד גם לא רע עבור שני תרמילאים. האוהל הזה נלקח לסיבוב מספר פעמים על מנת לבדוק את התפקוד שלו בתנאים השונים, בדיקה אחת רצה בגינה אחורית, אחת במצב רגוע למדי עם קצת גשם, ובדיקה אחרונה בסוף שבוע במזג אוויר יחסית סוער עם רוחות. הביצועים היו מעולים בכל פעם. הופתעתי לטובה בתנאי גשם רציניים מכיוון שהמחיר נמוך והצפי היה בהתאם, אבל האוהל החזיק מעמד מצוין ועדיין מתפקד כמו חדש. יתרונות קל מאוד ביחס לגודל איכות יוצאת מן הכלל ביחס למחיר שימוש במקלות הליכה להרכבה…
אחד האוהלים הכי פחות מוערכים בשוק. זול מאוד, עמיד מאוד וקל מאוד. מקבלים הרבה מאוד ביחס למחיר שמשלמים עליו, במיוחד כאשר יש מתחרים הרבה יותר יקרים שהביצועים שלהם פחות טובים.

3F Gear Lanshan 2 סקירה

משקל
מחיר
התקנה / יציבות
עמידות בתנאי מזג האויר
אוורור
אחסון

אחד האוהלים הכי פחות מוערכים בשוק. זול מאוד, עמיד מאוד וקל מאוד. מקבלים הרבה מאוד ביחס למחיר שמשלמים עליו, במיוחד כאשר יש מתחרים הרבה יותר יקרים שהביצועים שלהם פחות טובים.

לקנייה

לא הצלחתם להחליט מה להזמין?
צריכים עזרה בהתלבטות?

שאלו בקבוצה ונשמח לעזור! 

כתיבת תגובה

סגירת תפריט